СПАЛ докосва Серия "А"

Лидерът в Серия "Б" СПАЛ записа пета поредна победа и е все по-близо до завръщане в Серия "А". "Синьо-белите" победиха с 2:1 Читадела пред своя публика в междинния 38-ия кръг на първенство. Домакините не изиграха един от добрите си мачове през тази кампания, но въпреки това стигнаха до важните три точки, които ги приближават до сбъдване на голямата мечта. Джани в 49-ата минута с глава бе точен за 1:0, а юношата на Милан Джанмарко Дзигони удвои в 67-ата минута, въпреки че преди това гостите бяха близо до равенство.
Литери оформи крайното 2:1 в 79-ата минута.

Отборът от Ферара вече има актив от 73 точки, като преднината пред Втория Верона е осем точки. Джампаоло Пацини и компания имат мач по-малко, а Фрозиноне, който победи с 2:0 Специя, също има 65 точки. До края на сезона остават четири кръга.

Интересното е, че през лятото СПАЛ се завърна в Серия "Б" за първи път от 1993 година, а още в първия си опит е на път да стигне до промоция в Серия "А", откъдето изпадна за последно през 1968 година.

ПРОГРАМА НА 38-ИЯ КРЪГ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!