Марица на финал! И пак срещу Левски!

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) се класира за финалната серия в женската НВЛ, като съперник на шампионките отново ще бъде отборът на Левски. Тази вечер "жълто-сините" затвориха полуфиналния си плейоф с Казанлък Волей с 2-0 победи, като надиграха съперника чисто и като гости с 3:0 (25:18, 25:13, 25:13)* след 65 минути игра в зала "Багира".

И в този мач на практика нямаше никаква интрига и момичетата на Иван Петков доминираха на терена през цялото време. Разнообразните атаки на маричанки и многото грешки от страна на "розите" донесоха успеха с 25:18 в първия гейм. Подобна бе ситуацията и във втората част, като водеща роля поеха капитанката Радосвета Тенева и центърът Нася Димитрова, които отбелязаха по 5 точки за крайното 25:13. С много силна игра на посрещане в третия гейм Марица обсипа противника с успешни атаки и го довърши с още едно категорично 25:13.

Най-полезна за Марица стана Нася Димитрова с общо 10 точки за победата, следвана от Ради Тенева с 9 точки. Бившата маричанка Радостина Маринова пък бе най-резултатна за Казанлък със 7 точки.

В другата полуфинална серия Левски взе втора победа с 3:1 гейма срещу Раковски (Димитровград) и също спечели плейофа с 2-0 победи, за да опонира на Марица във финала за трети пореден сезон. През тази година финалната серия ще се играе във формат до 2 победи от максимум 3 мача. Срещите са на 25, на 27 и евентуално на 29 април, като Марица ще е с домакинското предимство, ако се стигне до решаващ трети двубой.

*Статистика: Благовест Тодоров