Юлия Иванова: В плейофите трябва да се играе и за второто място (видео)

Женският отбор на ЦСКА (София) отпадна от борбата за титлата, след като отстъпи с 1:2 победи на Левски (София) в четвъртфиналните плейофи.

Ето какво каза треньорката на "червените" Юлия Иванова пред медиите, сред които и BGvolleyball.com след загубата с 1:3 гейма в зала "Васил Симов".

С какво ви надигра Левски?

Левски успя да спечели с мощната игра в атака и с постоянния сервис, който доста ни затрудняваше.

За разлика от предишните мачове, в третия като че ли нямаше драма...

Драмата я създавахме ние, защото повеждахме и оставяхме Левски да изравни. Сега, когато резултатът бе 1:1 гейма, не успяхме да обърнем развоя в наша полза.

Съжалявате ли за първия мач, който можеше да даде друга посока на плейофа?

В този мач бяхме много близо до победата, като съжалявам за третия гейм, в който имахме възможност да приключим срещата чисто. След това в четвъртия и петия ни надиграха категорично. В последния мач в третия гейм те направиха много голяма разлика - 6:0 и 8:2, която трудно се наваксва. Но това е.

Разполагате с доста млади момичета, те ли са бъдещето пред ЦСКА?

Млади момичета има и в състава на Левски. Ние работим с тях, за да надграждаме каквото сме постигнали до момента и за тяхната психическа издръжливост. Ще трябва да поработим доста от физическа гледна точка, за да имаме по-голяма мощ в атака. Именно това, с което ни превъзхождаше Левски.

ЦСКА - Левски

След паузата за Европейското първенство за девойки младша възраст предстои турнира за Купата на България. Все още не е ясен регламентът, но най-вероятно ще може да се картотекират състезателки от чужбина. Мислили ли сте по този въпрос?

Запазваме този отбор, но до колкото знам ще може да се картотекират до три чужденки. Трябва да проведем разговори кои момичета ще могат да се включат при това условие.

В първенството не ви остава друго освен да се надявате на нова титла на Марица, за да запазите бронзовите медали...

Ако след две години попитате някого как е свършил мача, никой няма да си спомня, че Левски ни е отстранил, защото резултатът в плейофа не се променя. За мен това е много глупаво, защото който достигне до полуфинал, трябва да има възможност да се бори и за първо и второ място. Надявам се Марица да спечели, а ние да останем трети. Не знам дали си спомняте преди няколко години, когато загубихме от Левски с 1:2 победи във финала, че ние бяхме в подобна ситуация. А бяхме отстранили Марица на полуфинал, но завършихме трети.

Трябва ли да се промени този регламент за в бъдеще?

За да има смисъл от тези плейофи, според мен трябва да не се гледат само резултатите от редовния сезон. Да, трябва да се има предвид това класиране, но да не означава, че след края на редовния сезон, медала ти е сигурен.

Снимки: ИВАН ЙОЧЕВ, SPORTAL.BG

СНИМКИ от мача ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:3 - ТУК!!!