"Шимпанзе" и "бяла маймуна" предизвикали червения картон на Бейл

Гарет Бейл получи червен картон при шампионатното равенството между Реал Мадрид и Лас Палмас (3:3) в началото на месеца. Тогава крилото беше изгонено в 47-ата минута, след като първо изрита Жонатан Виера, а след това го изблъска. По това време резултатът беше 1:1, а малко след това гостите от Канарските острови вече водеха с 3:1.

Постъпката на уелсеца изненада мнозина, но сега се оказва, че той е бил провокиран от потърпевшия футболист. Според "Ел Конфиденсиал" на почивката на мача бързоногият футболист коментирал със съотборниците си думите на Виера. Предполага се, че полузащитникът на Лас Палмас го е нарекъл "бяла маймуна" и "шимпанзе". Нещо, което провокирало яростта на Бейл през втората част на двубоя.

Автор: Калоян Антонов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!