Торино тресна Пескара в странен мач с осем гола

Отборът на Торино се върна по убедителен начин на победния път в Серия "А". Днес "биковете" победиха с 5:3 Пескара в сблъсъка между двата тима от 24-ия кръг. Домакините започнаха ударно с три бързи гола за четвърт час дело на Яго Фалке във 2-ата, Арлинд Айети в 9-ата и Андреа Белоти в 15-ата минута. След това и Адем Ляич в 53-ата и отново Белоти в 61-ата минута докараха нещата до 5:0. В края на мача обаче гостите върнаха цели три попадения, като първо Айети в 73-ата минута си вкара автогол, а след това Ахмад Бенали в 75-ата и 83-ата минута направи загубата на Пескара доста по-почетна.

Торино бе в серия от пет мача без успех и излезе пределно мобилизиран в този мач. Още във 2-ата минута след центриране от ляво Марко Бенаси свали с глава за Фалке, който отблизо отбеляза за 1:0. Седем минути по-късно домакините удвоиха преднината си. След центриране от фаул се стигна до разбъркване в наказателното поле и там Арлинд Айети бе най-съобразителен и прати кълбото в мрежата. В 15-ата минута резултатът стана класически в полза на "биковете" след страхотна контраатака. Андреа Белоти пое топката в средата на терена, напредна необезпокояван, финтира прекия си пазач и стреля неспасяемо във вратата.

След това играчите на Пескара показаха, че също могат да бъдат опасни, като на няколко пъти поставиха под напрежение Джо Харт, който обаче бе непробиваем.

В началото на второто полувреме обаче Торино реши всичко в своя полза. В 53-ата минута Ляич нахлу в наказателното поле отляво и с изстрел в далечния ъгъл матира вратаря за 4:0. В 61-ата минута пък отново Белоти бе в прегръдките на съотборниците си, засичайки с глава центриране в пеналта за 5:0.

Пескара все пак успя да върне цели три гола. В 73-ата минута Айети си вкара автогол, засичайки центриране по земя в собствената си врата. След това в 75-ата и 83-ата минута Бенали на два пъти порази вратата на Харт. Той първо завърши отблизо хубава триходова комбинация в пеналта, а след това оформи и крайното 5:3, след като бе най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле.

След тази победа Торино събра актив от 35 точки и остава на 9-ото място в таблицата. За Пескара пък това бе 6-та поредна загуба и отборът е на дъното с едва 9 точки и уверено се е запътил към завръщане в Серия "Б".