След срещата на БФС с професионалните клубове

Киево обърна десет от Сасуоло с хеттрик на Инглезе

Отборът на Киево записа важна победа с 3:1 като гост над Сасуоло в сблъсъка между двата тима от 24-ия кръг на Серия "А". "Летящите магаренца" сътвориха обрат от 0:1, но бяха подпомогнати и от факта, че почти цял мач домакините играха с 10 души заради червен картон на Тимо Летсчерт още в 4-ата минута.

Мачът започна лошо за Сасуоло, като в 4-ата минута Летсчерт извърши нарушение за дузпа и бе изгонен с директен червен картон. Роберто Инглезе обаче пропусна от бялата точка.

В 24-ата минута домакините дори успяха да поведат в мача. Тогава след центриране отдясно Алесандро Матри с глава бе точен за 1:0.

Численото предимство на гостите обаче си каза думата и те успяха да обърнат нещата в своя полза. Роберто Инглезе пък се реваншира по най-добрия начин с хеттрик. Той първо изравни резултата в 39-ата минута, когато след центриране от корнер с глава простреля вратата за 1:1. В 57-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Удар с глава на Рикардо Меджорини бе спасен от вратаря, но при добавката Инглезе бе точен за 1:3. Нападателят вкара и трети гол в 67-ата минута, когато получи отлично центриране от Валтер Бирса и с глава бе точен за крайното 1:3.

Сасуоло пък можеше да се върне в мача в 76-ата минута, но шут на Антонио Рагуса се отби от гредата, а две минути по-късно и Стефано Сорентино се прояви с прекрасно спасяване след изстрел с глава отблизо.

В крайна сметка Киево се поздрави с успеха и с актив от 32 точки заема 10-ото място в класирането. Сасуоло пък остава на 15-ата позиция с 27 точки.