Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Борусия (М) си върна старото лице (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) затвърди възраждането си с четвърта поредна победа във всички турнири, след като надви Вердер (Бремен) с 1:0 като гост в мач от 20-ия кръг на Бундеслигата. Торган Азар реализира единствения гол още в 12-ата минута.

Момчетата на Дитер Хекинг надиграха своя съперник, но тъй като не вкараха повече, интригата се запази до самия край. Гостите бяха улеснени от разсеяните действия на нападателите в зелено, които провалиха усилията на съотборниците си.

Гладбах набра скорост точно в най-важния момент, защото в четвъртък му предстои домакинство на Фиорентина в първи двубой от 1/16-финалите за Лига Европа. Дни по-късно Борусия ще има шанс да се докаже и пред разколебания РБ (Лайпциг).

"Жребчетата" вече са на 7 точки от зона "Европа", докато Вердер е на 16-а позиция.