Изключителен гол даде аванс на Фиорентина (видео)

Фиорентина си тръгна с ценно 1:0 от Мьонхенгладбах след успех над местния Борусия в първа среща от 1/16-финалите в Лига Европа. Германците създадоха и пропуснаха куп възможности и бяха наказани минута преди почивката от великолепно изпълнение на Федерико Бернардески. Тогава той заби топката в мрежата от пряк-свободен удар, като това беше първият шут на гостите в очертанията на вратата за тази част.

Преди това домакините се надпреварваха да изпускат. Патрик Херман претендираше за дузпа в 16-ата минута, а след него Ларс Щиндъл стори по-трудното от изгодни ситуации, стреляйки встрани. В 41-ата минута пък Фабиан Джонсън нацели гредата на Фиорентина.

През второто полувреме Борусия тръгна още по-масирано напред и това отвори възможности пред "виолетовите", но Борха Валеро пропусна на два пъти.