Вердер свали малко от напрежението (видео)

С два гола още до средата на първото полувреме Вердер (Бремен) надви Майнц 05 с 2:0 като гост в двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата и си взе глътка въздух след лошата серия в последно време. "Зелените" бяха наредили четири поредни загуби, а освен тива не бяха побеждавали от 10 декември насам. Триумът на "Опел Арена" ги извади над опасната зона поне за няколко часа, докато играчите от Майнц все повече се отдалечават от мечтата си пак да играят в Лига Европа.

Новата звезда на Бундестима Серж Гнабри откри атрактивно с глава в 16-ата минута, а в 23-ата минута привлеченият през зимната пауза халф Томас Дилейни заби първото си попадение за Вердер от пряк-свободен удар.

Домакините така и не успяха да се върнат в сблъсъка заради умелата игра на бременци в защита.