Розалин Пенчев със силен мач и победа за Латина

Българският национал Розалин Пенчев и съотборниците му от Топ Волей (Латина) записаха седма победа в италианската Серия А1, след като в мач от междинния 22-и кръг се наложиха с 3:1 (25:22, 25:18, 27:29, 25:13) като гост на Биоси Индекса (Сора).

За Латина поредният си силен мач изигра неостаряващият Алесандро Феи, който реализира 19 точки (1 ас, 56 % в атака) и бе избран за Най-полезен състезател (MVP) в мача. Розалин Пенчев добави 7 (2 блокади, 2 аса, 60 % в нападение), въпреки че не игра в първия гейм, а във втория и третия се включваше като резерва и остана на терена за четвъртия.

За домакините от Сора

Георги Сеганов

бе титуляр и записа 2 точки (100 % в атака), докато

Светослав Гоцев остана резерва

и не се появи в игра. С 21 точки топ реализатор в мача бе белорусинът Радзивон Мискевич (1 блокада, 3 аса, 41 % в нападение), а Матия Росо добави 19 (1 блокада, 62 % в атака).

Във временното класиране Топ Волей е на десето място с 23 точки, а Сора - на предпоследното, 13-о с 16.