Българки пред отпадане от Европа

Белгийският отбор Дофин (Шарлероа), с две български волейболистки в състава си - Милена Димова и Анелия Минчева, е пред отпадане от третия по сила европейски турнир Чалъндж къп. Отборът от Шарлероа загуби като гост на испанския Натурхаус (Логроньо) с 1:3 (17:25, 25:23, 14:25, 23:25) в първи мач от 1/8-финалите на турнира.

Срещата-реванш е 9 февруари (четвъртък) от 21,30 часа българско време в Шарлероа. Волейболистките на Дофин се нуждаят от задължителна победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм.

Милена Димова влезе като резерва още в първия и реализира едва 3 точки (33% ефективност в атака), докато разпределителката Анелия Минчева изобщо не бе в групата за мача. Най-резултатна за Дофин бе хърватката Лучия Млинар с 14 точки (1 блок, 1 ас, 39% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане). За домакините от Логроньо Даниела Перейра Феликс завърши с 19 точки (1 ас и 45% ефективност в атака) за победата.