Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона София 0:1

Славина Колева и Калцит (Любляна) загубиха първия словенски сблъсък за Купата на CEV

Волейболната националка Славина Колева и нейният словенски отбор Калцит (Любляна), които по-рано през сезона отпаднаха от Шампионската лига, стартира със загуба и в турнира за Купата на CEV. Шампионките на Словения загубиха като гости от другия силен словенски тим - Нова КБМ Браник (Марибор), с 1:3 (21:25, 25:21, 24:26, 20:25) в първия мач от 1/16-финалите на турнира, игран пред едва около 500 зрители.

Реваншът между двата отбора е на 26 януари (четвъртък) от 19,00 часа българско време. Волейболистките на Калцит се нуждаят от победа с 3:0 или 3:1 гейма, за да стигнат поне до т.нар. "златен" гейм. Победителят от тази двойка ще играе на 1/8-финалите за Купата на CEV срещу победителя от двубоя между турския гранд Галатасарай, с българската националка Христина Русева, и швейцарския ВФМ (Франшес-Монтанес).

Славина Колева игра цял мач за своя тим и завърши с 11 точки (1 блок, 30% ефективност в атака и 33% перфектно посрещане). Страхотен мач за Калцит изигра сръбкинята Оливера Костич, която заби 28 точки (5 блока!!!, 1 ас и 41% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успеха. За тима на Марибор Анита Собочан (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 32% перфектно посрещане) и Иза Млакар (31% ефективност в атака) реализираха 18 и 16 точки за победата.