Болоня и Емполи решиха да не си вкарват (видео)

Болоня имаше по-добрите възможности в домакинството срещу Емполи, но не стигна до попадение и двата отбора си разделиха точките след 0:0. След като заемаха места в средата на класирането миналия сезон, сега двата тима са малко над зоната за изпадащите. Гостите трябва да са по-доволни от точката, тъй като тя продължи серията им и вече в четвърти пореден мач нямат загуба от този съперник.

Матия Дестро пропусна най-добрите шансове в срещата. През първото полувреме вратарят на Емполи Лукас Скорупски се намеси на два пъти в една ситуация след контраатака, завършила с удари на Дестро. Малко преди почивката обаче удар на Макароне накара стража на домакините да се намесва. Втората част Болоня увеличи натиска, но не успя да прати топката в мрежата. Сапорана можеше да си отбележи автогол в опита си да изчисти удар от фаул на Вивиани. Отново той бе близо до гол, но топката докосна гредата. Крейчи също имаше възможност, но стреля във външната страна на мрежата. В самия край Дестро пропусна великолепен шанс с глава след центриране на влезлия като резерва Крафт.

СТАТИСТИКА

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!