Лориен със сензационен успех над Рен (видео)

Отборът на Лориен си припомни вкуса на победата след цели два месеца без успех. Тимът не беше печелил от 24 септември, когато надви с 1:0 Лион. Тази вечер Лориен постигна първи успех под ръководството на треньора Бернарс Касони с 2:1 срещу Рен в мач от 15-ия кръг на Лига 1. Лориен доминираше през първата част и поведе с гол на Микаел Сиани в 28-ата минута.

Малко преди това възможност имаше и Муканджо, но пропусна. В 32-ата минута Джовани Сио изравни за Рен. Все пак преди да се приберат в съблекалнята, домакините удвоиха своя аванс именно след асистенция на Муканджо, а попадението отбеляза Маджид Уорис. Резултатът се задържа и през втората част и така Лориен се поздрави с първи успех след дългата пауза. В класирането тимът върви последен с 11 точки, докато Рен е 4-и с 24.