Копенхаген удържа Порто и запази надежди за класиране напред (видео)

Отборите на Копенхаген и Порто завършиха наравно 0:0 в мача помежду си от Група “G” на Шампионската лига. По този начин двата тима запазиха шансове за класиране на елиминациите на надпреварата, като битката за второто място ще се реши в последния ден на груповата фаза.

Домакините започнаха по-активно срещата и през първото полувреме по-опасните атаки бяха на тяхна страна. До чисто положение пред португалската врата обаче не се стигна. След почивката Порто взе нещата в свои ръце и наложи натиск. На два пъти Андре Силва бе близо до гола, но и двата пъти вратарят Робин Олсен спечели битката. В крайна сметка до края на мача не се стигна до откриване на резултата и двубоят завърши 0:0. За отбелязване е фактът, че легендарният Икер Касийас увеличи рекорда си от брой мачове без допуснат гол в турнира - 55.

При това положение Порто запазва преднината си от две точки пред датчаните. “Драконите” са осем, докато Копенхаген е с шест. В последния ден от надпреварата португалците са домакини на Лестър, който вече официално се класира за следващата фаза. Порто обаче ще бъде принуден да вземе три точки срещу шампиона на Англия, ако иска да зависи изцяло от себе си за класирането си напред. Копенхаген гостува на Брюж и при победа в Белгия и равен на Порто, ще се класира напред, тъй двата отбора ще се изравнят по точки, което ще даде предимство на скандинавците заради отбелязан гол на “Ещадио до Драгао” при равенството 1:1.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!