Евро 2024: Полша - Нидерландия 1:1

Розберг: Всяка една причина ме кара да се чувствам уверен

Нико Розберг се чувства уверен на прага на последното състезание от Формула 1 за сезона, където може да спечели и първата си световна титла, стига да финишира на подиума. Той е лидер в класирането при пилотите с 12 точки спрямо Хамилтън. Допускайки, че нищо в този шампионат не е лесно, немският пилот е оптимист, че този уикенд ще осъществи мечтата си.

"Чудесно е да бъда в битка за шампионата с Люис за трета поредна година. Ще дам всичко, за да завърша сезона с победа. Прекарах чудесна седмица със семейството и приятелите ми. Разпуснах и сега се чувствам страхотно. Трябва да подходя като във всяко друго трасе. Нищо в този спорт не е лесно, така че това няма да е по-различно. Имам чудесни моменти от победата на тази писта миналата година и е място, на което по принцип съм силен, така че имам всяка една причина да се чувствам уверен. С наближаването на състезанието, ставам все по-развълнуван. Ще бъда зрелищно и се надявам да поднесем на феновете чудесно шоу", категоричен бе Розберг.

Ако Нико грабне титлата в Абу Даби, той ще се превърне вън вторият син на световен шампион във Формула 1, повторил подвига на баща си след Деймън Хил. Кеке Розберг спечели титлата през 1982 година.