Неочакван изпълнител изигра главната роля на "Фелтинс Арена" (видео)

Шалке 04 не допусна изненада при домакинството си на Вердер (Бремен) и затвори кръга в Германия с успех с 3:1, с което затвърди подема в представянето си. Изненадващо главната роля на "Фелтинс Арена" се падна на непопулярния Алесандро Шьопф (35',63'), който вкара два от головете за победата, но и направи дузпата, от която чрез Серж Гнабри съперникът намали изоставането си до 1:2 в края на първата част. Набил Бенталеб (38') също беше точен за "миньорите", възползвайки се от силния удар на Налдо и неубедителната намеса на вратаря Феликс Вийдвалд.

Малко преди попадението си за 3:1 22-годишният Шьопф пропусна от много добра ситуация.

На Вердер не помогна и завръщането в игра на Клаудио Писаро, с чиито голове през миналия сезон бременци се спасиха. Досега ветеранът лекуваше контузия и нямаше нито минута на терена от лятото насам.

Вердер ще очаква следващия кръг на 16-о място, около което се намираше през голяма част и от миналия шампионат.