Лукойл продължава без грешка в Европа (галерия)

Лукойл Академик продължава да не познава вкуса на загубата след три изиграни мача от груповата фаза на турнира за Купата на ФИБА Европа. “Студентите” спечелиха с 90:75 своеобразния шампионски сблъсък, който ги противопостави срещу първенците на Словакия от Приевидза и така са с пълен актив - 3 мача, 3 победи и 6 точки в група F на състезанието.

Българският тим бе отличен през първите 10 минути в “Универсиада” и бързо си изгради добър аванс, повеждайки с 12 точки - 19:7 след силни минути и серия от 14-1, а малко по-късно разликата достигна 16 точки. Словаците все пак намериха временно правилния ритъм и пак се върнаха на дистанция от 12 за 26:14 след една част.
Лукойл Академик - Приевидза (Словения)
Приевидза продължи натрупаната от края на първата част инерция и след седем точки без отговор изоставаше само с 26:21 рано през втората четвърт. Лукойл продължи да е начело, макар че дългата ротация на Тони Дечев бе напът да му изиграе лоша шега и след силни минути, извели българите напред с 35:23, последваха много по-добри минути за финал от страна на гостуващия тим, който затвори полувремето с поредица от 19-7 и изравни до 42:42.

Второто полувреме започна отлично за Лукойл Академик, точно както се случи и през първото - Дани Гибсън вкара 12 от първите 16 точки на своя тим, а домакините поведоха с 58:47, след което на няколко пъти допускаше съперника да намали разликата, но в крайна сметка след 30 минути бе напред със 71:62.
Българският тим затегна редиците си и дръпна с 16 точки (80:64), след което окончателно реши нещата в своя полза за финалното 90:75.

Дани Гибсън завърши като най-резултатен с 21 точки. Максим Корнийенко също изигра поредния си добър двубой с 19 точки и 7 борби, докато Христо Захариев вкара 11 точки, 6 борби и 5 асистенции. Стив Зак затвърди добрите впечатления, които оставя, като този път вкара 10 точки, овладя 9 борби и направи 4 асистенции.

Игор Марич поведе петима играчи на Приевидза с двуцифрени показатели откъм точки, реалзирайки 16.