Буфон показа, че още не е за изхвърляне, а Юве взе на магия победа в Лион (видео)

Отборът на Ювентус взе трудна победа при визитата си на Лион в мач от третия ден на груповата фаза на Шампионската лига. “Старата госпожа” спечели трите точки с минимален успех с 1:0, благодарение на гол резервата Хуан Куадрадо в средата на втората част. Важна роля за успеха изигра и капитанът Джанлуиджи Буфон, който спаси дузпа на Александре Лаказет преди почивката и още на няколко пъти след това доказа, че все още не трябва да бъде отписван за големия футбол, въпреки грешките, които допусна в някои от мачовете си в последно време. Стойността на успеха се увеличава и от факта, че Юве игра почти цяло второ полувреме с човек по-малко, тъй като Марио Лемина бе изгонен за втори жълт картон.

След по-активно начало на Юве домакините изравниха играта в средата на полувремето и в 34-ата минута получиха правото да изпълнят дузпа, след като Леонардо Бонучи спъна Муктар Диакаби в наказателното поле. Зад топката застана Лаказет, но ударът му в левия ъгъл бе спасен от Буфон. До края на полувремето двата тима се вкопчиха в битка в средата на терена.

В 54-ата минута италианците останаха с човек по-малко, след като Лемина получи втори жълт картон за нарушение срещу Набил Фекир и трябваше да напусне терена предварително. Въпреки това в 67-ата минута гостите можеха да стигнат до откриване на резултата. Гонсало Игуаин излезе сам срещу Лопеш, но вратарят го пресрещна, за да му избие топката. Малко по-късно пък домакините имаха отлична възможност за попадение. При едно центриране Корентен Толисо се оказа непокрит в малкото наказателно поле, но ударът му с глава бе в тялото на Буфон.

Така се стигна до 76-ата минута, когато резервата Куадрадо спаси Ювентус. Колумбиецът нахлу в наказателното поле и с мощен удар от малък ъгъл прониза Лопеш, който трябваше да се намеси по-добре. До края на мача Лион се опита да стигне поне до точката, но на няколко пъти Буфон показа, че все още е класен вратар и запази вратата си суха.

Така Ювентус записа втора победа в надпреварата в Група “Н” и при успех срещу днешния си съперник като домакин в следващия си мач почти сигурно ще се класира за следващата фаза на турнира. В момента италианците са със 7 точки - колкото има и Севиля. Лион от своя страна остава с три на трета позиция. На дъното е Динамо (Загреб) на Ивайло Петев без актив.

ЛИОН - ЮВЕНТУС 0:1