Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново

Саутхамптън продължи възхода (видео)

Саутхамптън постигна трета победа в последните си четири мача във Висшата лига, след като спечели с 3:1 домакинството си на Бърнли. Отборът на Клод Пюел доминираше през цялата среща и напълно заслужено стигна до трите точки. Чарли Остин се отчете с два гола срещу бившия си отбор. Той откри резултата в началото на второто полувреме, а в 66-ата минута направи 3:0 от дузпа. Нейтън Редмънд бе другият голмайстор за "светците", а Сам Воукс реализира почетното попадение за гостите от дузпа.

Саутхамптън доминираше и през първото полувреме, но поредица от отлични спасявания на вратаря Том Хийтън запазиха нулевото равенство до почивката. Стражът продължи с добрите си изяви и през втората част, като това бе причината Бърнли да си тръгне само с три гола. Към него бяха отправени общо 34 удара, което е рекорд във Висшата лига за този сезон. Хийтън пък направи 11 спасявания.

"Светците" бяха без титулярните си бекове Седрик Соарес и Райън Бертранд, които са контузени. В 14-ата минута и Мат Таргет трябваше да напусне терена с травма. На негово място влезе юношата на клуба Сам Макуин и се представи на ниво. Въпреки промени отбраната на домакините бе на ниво, въпреки че допусна първи гол от 612 минути.

Малко след почивката Остин откри, след като топката стигна до него в малкото наказателно поле. Той обаче имаше нужда от два опита, за да прати топката в мрежата. Последва поредното блестящо спасяване на Хийтън след удар на Тадич, а след час игра Редмънд бе оставен непокрит след ъглов удар и направи 2:0. Остин отбеляза втория си гол от спорна дузпа, а в последната фаза на двубоя Саутхамптън бе впечатляващ и Дейвис, Фонте, Класи и Джей Родригес бяха близо до попадение.