Челси с лекота се справи с шампионите на "Стамфорд Бридж" (видео)

Челси победи с 3:0 шампиона Лестър на "Стамфорд Бридж" в първи двубой от осмия кръг на Премиър лийг. Диего Коща откри резултата още в седмата минута, Еден Азар удвои в 33-ата, а в 80-ата минута Виктор Моузес оформи класиката и донесе лесна и напълно заслужена победа на лондончани. Това е четвърта поредна шампионатна загуба като гост за "лисиците".

Педро започна за Челси за сметка на Вилиан. Това бе единствената кадрова промяна, която Антонио Конте беше направил за днешния двубой. Иначе италианецът заложи на схема с трима защитници. Джон Тери се възстанови от своята контузия, но остана на скамейката за началото. Риад Марез, Ислам Слимани и Дани Симпсън бяха оставени изненадващо на пейката на Лестър за началото. Вместо тях стартираха Луис Ернандес, Джефри Шлуп и Ахмед Муса.

В шестата минута Моузес напредна по десния фланг и опита центриране по земя, получи се рикошет в крака на Фукс, след което топката се насочи към долния десен ъгъл на вратата на Шмайхел, който обаче успя да избие в корнер. След центрирането от него Матич игра много хитро на близката греда, продължавайки топката зад гърба си. Подаването стигна до Коща, който бе оставен сам и отблизо простреля Шмайхел.

В 28-ата минута Давид Луис изпълни много добре пряк свободен удар, след който топката срещна лявата греда на вратата на Шмайхел. Пет минути след това авансът на Челси логично бе удвоен. Ернанес и Хут не успяха да се справят в отбрана и позволиха на падналия на земята Педро да изведе Азар. Белгиецът напредна отдясно, премина покрай Шмайхел и прати топката във вратата му - 2:0.

В 40-ата минута Луис отново изпълни добре свободен удар, прехвърли стената, но стражът на Лестър този път боксира.

Секунди след началото на второто полувреме удар на Педро срещна ръката на Фукс в наказателното поле на Лестър, но Андре Маринър реши да не отсъжда дузпа. Малко след това и гостите претендираха за 11-метров наказателен удар след единоборство между Шлуп и Моузес. Сигнал отново не последва.

В 57-ата минута Шмайхел спаси опасен удар по земя на Моузес. Постепенно Лестър наложи териториален натиск, а в 64-ата минута Давид Луис бе близо до това да си отбележи автогол, опитвайки се да пресече центриране по земя на Олбрайтън. За късмет на бразилеца топката рикошира в гредата.

В 73-ата минута Н'Голо Канте пропусна страхотна възможност да огорчи бившия си тим, след като се озова в чиста позиция и стреля силно по земя, но Морган блокира пред голлинията.

Десет минути преди края Виктор Моузес направи 3:0 след брилянтна асистенция на Чалоба, който го изведе с пета. Нигериецът стреля покрай Шмайхел, оформяйки крайния резултат.

Челси е на пето място във временното класиране с актив от 16 точки. Лестър е 13-и.