Сан Марино остана на прага на бомбастична сензация в Осло (видео)

Отборът на Норвегия надви гостуващия Сан Марино с 4:1 в мач от група на С на световните квалификации в зона Европа. Малката страна беше на четвърт част от изключителна изненада, след като до 77-ата минута резултатът беше 1:1. В крайна сметка Осло не видя сензация и северният тим се поздрави с победата.

Още в 11-ата минута гостуващият състав имаше нещастието да започне с автогол. Давиде Симончини не се ориентира добре и сам прати топката в мрежата на своя вратар Алдо Жуниор Симончини. Домакините се успокоиха от този първи гол и атакуваха търпеливо. В началото на втората част Сан Марино шокира с изравнителен гол. Матиа Стефанели изравни, а този беше първи гол за националния отбор на Сан Марино като гост в световна квалификация от 15 години насам.

В края на двубоя норвежците все пак отърваха срама с попадения на Адама Диоманде (77), Мартин Самуелсен (82) и Джошуа Кинг (83). Малко след края на срещата от футболната федерация на Сан Марино шеговито написаха: "Днес вкарахме повече голове от Англия".

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!