Швеция пропусна много, но си тръгна с победа от Люксембург (видео)

Отборът на Швеция победи с минималното 1:0 при визитата си на Люксембург в мач от групата на България от квалификациите за Мондиал 2018. Трекронур имаха сриозно количесто положения за гол, но успяха да матират отбраната на противника само веднъж. Автор на попадението бе Микаел Лустиг в началото на втората част. В края на мача домакините останаха и с човек по-малко, тъй като Кевин Малже получи втори жълт картон. Така шведите ще излязат срещу България в понеделник в добро насторение.

След нулево първо полувреме, в което шведите пропуснаха няколко чисти положения най-вече чрез Маркюс Бери, Емил Фошбери и Джими Друмаз, резултатът бе открит в 58-ата минута. Тогава при едно изпълнение на корнер Бери спря топката за Микаел Лустиг, който с мощен удар с десния крак вкара.

Последваха още атаки от страна на гостите, които обаче не успяха да завършат с нови попадения. В 82-ата минута Малже си изкара втори жълт картон за фаул срещу Андреас Гранквист и трябваше да напусне принудително терена. До края на мача скандинавците пропуснаха още един-два гола и така до промяна в резултата не се стигна.

По този начин Швеция събра четири точки от първите си два мача в групата и заедно с Франция и Холандия поделя първото място в Група "А". Люксембург пък още няма актив след втора поредна загуба.

ЛЮКСЕМБУРГ - ШВЕЦИЯ 0:1