Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Реал Мадрид сдаде върха след нов шумен провал (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид вече не е лидер в Примера дивисион, след като се препъна у дома срещу Ейбар - 1:1 в двубой от седмия кръг, игран пред 72 103 зрители. Фран Рико даде аванс на баските в шестата минута, а Гарет Бейл изравни в 17-ата. До края на мача нападенията на европейския шампион не дадоха голов резултат и голямата част от публиката на "Сантиаго Бернабеу" си тръгна разочарована. Така момчетата на Зинедин Зидан записаха четвърто поредно равенство във всички турнири и трето в първенството. Временен лидер в Испания е Атлетико Мадрид заради по-добрата си голова разлика от Реал.

Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо поведоха нападението на "белите". Хамес Родригес се контузи на загрявката и като титуляр излезе Матео Ковачич. Иско и Пепе също получиха шанс за изява. Хосе Луис Мендилибар разчиташе на схема 4-3-3 с изнесени напред Педро Леон, Серхи Енрик и Рубен Пеня.

Реал Мадрид - Ейбар Срещата започна с основен акцент на камерата върху бързака Бейл. В рамките на четвъртата минута уелсецът на два пъти застраши вратата на Асиер Риесго. В първия случай след пробив отдясно не успя да намери Роналдо, а при следващата атака той финтира двама на тъчлинията и шутира на сантиметри от близката греда.

Гостите от "Ипуруа" изненадващо вкараха при първото си нападение. В шестата минута Андер Капа центрира към дузпата, където Микел Рико беше изпуснат и реализира с глава - 0:1. Домакините реагираха с натиск, който даде резултат в 17-ата минута. Кристиано дриблира неудържимо от лявата част на атаката и качи топката на главата на Бейл, който отблизо реализира 50-ия си гол с фланелката на "лос меренгес" - 1:1.

Реал Мадрид - Ейбар Баските не се уплашиха и отговориха с нов опасен удар в 20-ата минута: бившият мадридист Педро Леон шутира мощно към близкия ъгъл, но Кейлор Навас внимаваше. В 31-ата CR7 изстреля много силно топката от малък ъгъл и сериозно затрудни Риесго, който обаче се справи, а впоследствие Антонио Луна изчисти.

В 40-ата Роналдо отново влезе в ролята на асистент от лявото крило и потърси спринтиращия Бензема, който обаче беше изпреварен на дузпата. В 42-ата португалският майстор центрира към позиционирания на далечната греда Бейл, а той този път не уцели добре топката. В 44-ата Роналдо стреля неточно с глава след фалцов пас на британската звезда.

Реал Мадрид - Ейбар За второто полувреме на терена излязоха Алваро Мората и Начо Фернандес за сметка на Бензема и Рафаел Варан. В 49-ата минута "синьо-червените" изградиха добра вертикална акция, Педро Леон се озова срещу Навас, но по-скоро търкулна топката към вратаря, отколкото да стреля. В 53-ата Даниел Карвахал центрира отдясно, Бейл свали с глава към Роналдо, комуто обаче топката избяга. При последвалия корнер щабът на Реал поиска дузпа за игра с ръка на Дани Гарсия, но претенциите бяха неоснователни.

В 54-ата Роналдо стреля много опасно с глава, а Риесго направи майсторско спасяване. Отбитата топката беше вкарана в мрежата от Мората, който обаче беше в засада. Две минути по-късно бившият играч на Ювентус опита да преметне съдията и симулира дузпа, за което си получи заслужен картон. В 57-ата Флориан Лежюн закъсня с шпагата и домакините спечелиха нарушение на границата на наказателното поле. Номер 7 на "белите" стреля в стената.

Реал Мадрид - Ейбар - 1:1 В 60-ата неудържимият до този момент Бейл отправи страховит удар с глава от 15 метра и тресна близката греда. Минута по-късно Данило блесна с чудесен дълъг пас към Роналдо, но португалецът не успя да овладее пред Риесго. В 69-ата Иско някак застигна топката на аутлинията и я центрира към Кристиано, който остана под нея.

В 78-ата Мората напредна в наказателното поле, извади топката към Бейл, но домакините спечелиха само ъглов удар. В 85-ата резервата Марко Асенсио не беше точен с глава. В 86-ата Мауро да Силва действаше като нападател на "белите" и стреля с глава към своя вратар след корнер. Риесго беше подготвен и улови. Баските играеха смело и в последните минути, когато често владееха топката в половината на съперника. Финалният щурм на мадридския тим се изрази в множество центрирания, но не и достатъчно удари.

Реал Мадрид - Ейбар - 1:1 Реал Мадрид може да слезе до третата позиция в подреждането, ако тази вечер шампионът Барселона спечели гостуването си на Селта.