Европейска драма с марка "Лудогорец": изпусната дузпа спря "орлите" за чудото срещу ПСЖ (видео+галерия)

Лудогорец бе близо да изненада европейския гранд ПСЖ, но след сериозна битка и липса на късмет в ключови моменти орлите загубиха с 1:3 втория си мач от груповата фаза на ШЛ. Българският шампион откри резултата чрез Натанаел още в 15-ата минута, но до почивката Матюиди изравни. Десет минути след началото на втората част Кавани осъществи пълен обрат, но четири минути по-късно Лудогорец получи право да изпълни дузпа, която Моци изпусна.

Това пречупи разградчани, които само минути след тази ситуация пуснаха нов гол, който отново бе на Кавани, а това попадение подпечата победата на мултимилионната селекция на парижани.

Лудогорец - ПСЖ

Българският шампион започна много нахъсано срещата и в началните минути Мисиджан осъществи добър пробив отдясно, последва остро центриране, но Ареола улови. Гостите отговориха с изключително опасен удар на Кавани в 6-ата минута. Натанаел дриблира с топката пред наказателното поле на Лудогорец, тя му бе отнета от уругваеца, който отправи мощен шут, но на сантиметри над вратата.

В 13-ата минута Лудогорец организира бърза атака, която разпиля отбраната на парижани, но шутът на Анисе от 18 метра премина високо над напречната врата.

Само 120 секунди по-късно орлите направиха образцова контраатака, при която в един момент трима техни футболисти се оказаха срещу един бранител на ПСЖ, но Вандерсон сбърка при последния пас.

При тази атака обаче разградчани получиха право да изпълнят пряк свободен удар пред пеналта на ПСЖ. Зад топката застана Натанаел, който не остави шанс на Ареола - 1:0 за Лудогорец.

След това французите наложиха териториално превъзходство, но така и не успяваха да застрашат сериозно вратата на Стоянов, тъй като се отчетоха с два изстрела в аут на Матюиди и Тиаго Силва.

От своя страна на два-три пъти Лудогорец организира изключително опасни контраатаки, които обаче не завърши по най-добрия начин.

Така се стигна до 41-ата минута, в която ПСЖ осъществи първата си опасна атака и тя завърши с гол. Матюиди бе изведен сам срещу Владо Стоянов и вкара в близкия ъгъл на българския страж.

До края на полувремето не се случи нищо интересно с изключение на един груб фаул на Кавани срещу Натанаел, но чешкият рефер Павел Краловец не отсъди дори нарушение, а то трябваше да е придружено и с жълт картон.

Три минути след началото на втората част Ди Мария шутира опасно, но за късмет на българския тим топката профуча покрай горния десен ъгъл на Стоянов.

Натискът на парижани даде резултат в 55-ата минута, когато Кавани вкара за 1:2, но в тази ситуация съдията удари едно рамо на французите. Тогава Кафу осъществи самостоятелен пробив и бе фаулиран пред наказателното поле на гостите, но реферът не посмя да отсъди фаул. ПСЖ организира атака, след която спечели нарушение. Ди Мария центрира и Кавани разстреля с глава Владо Стоянов.

В 59-ата минута Лудогорец можеше да изравни, но Моци изпълни изключително слабо дузпа, която Ареола спаси. Тя бе отсъдена за нарушение на Тиаго Мота, който фаулира Марселиньо, хвърляйки се с главата напред в краката на бразилския плеймейкър.

Само 60 секунди по-късно Кавани предреши крайни изход на двубоя, реализирайки втория си гол. Това стана след центриране отдясно и шут с десния крак.

До края на мача Лудогорец се опита да натисне своя съперник, но в тези минути играта в предни позиции не спореше и по-класният тим на французите удържа солидната си преднина.

ЛУДОГОРЕЦ - ПСЖ 1:3