Бранимир Грозданов с 11 точки за Равена срещу шампиона Модена в контрола

Волейболният национал Бранимир Грозданов се представи много добре и силно за новия си отбор - италианския Бундже (Равена), в първата контрола на тима преди началото на сезона в местната Суперлига.

Българският посрещач стана втори по резултатност за Равена с 11 точки при загубата като гости от шампиона Модена Волей с 2:3 (25:22, 23:25, 25:17, 21:25, 11:15) в приятелска среща, играна снощи. Пуерториканският диагонал Морис Торес стана най-резултатен за Равена с 14 точки. За тима на Модена роденият в Нигерия 19-годишен играч с италиански паспорт Самуел Онвуело бе най-полезен с 21 точки за победата. Сръбският национал Неманя Петрич и по-малкия брат на френската звезда Ървин Нгапет - Суон, който е ново попълнение на шампионите, добавиха по 13 точки за победата.

Домакините от Модена започнаха с аржентинския разпределител Сантяго Ордуна, Самуел Онвуело като диагонал, Неманя Петрич и Якопо Масари - посрещачи, младите центрове Андреа Ферари и Алберто Мара, които са юноши на клуба, и либерото Фабио Донадио. Впоследствие в игра се появиха Суон Нгапет и американският посрещач Брайън Куук, които се включиха много силно, а накрая на полето излязоха младите Никола Салси и Джулио Пинали. От друга страна треньорът на Равена Фабио Соли заложи на разпределителя Лука Спирито с диагонала Морис Торес, Бранимир Грозданов и национала на Франция Жулиен Линеел като посрещачи, американеца Конрад Камински и Елия Боси като центрове и либерото Рикардо Гой. Постепенно в игра влязоха Джакомо Рафаели, Фабио Ричи, Джакомо Леони, Симоне Каларко и второто либеро Стефано Маркини.

Волейболистите на Равена тръгнаха силно и поведоха с 16:12 в първия гейм, за да го спечелят с 25:22. Втората част също бе много равностойна, но шампионите от Модена я измъкнаха след 25:23. В третия гейм Грозданов и новите му съотборници буквално смачкаха домакините с 25:17, но Модена все пак стигна до тайбрек след 25:21. В петия решителен гейм Модена показа по-стабилна игра и спечели с 15:11 и 3:2.