Германки отстраниха фаворитките Лариса и Талита в Рио

Германките Лаура Лудвиг и Кира Валкенхорст отстраниха водачките в схемата Лариса Франка и Талита Роча от Бразилия на полуфиналите на турнира по плажен волейбол за жени на Олимпиадата в Рио.

Германската двойка спечели мача с 2:0 (21:18, 21:12) за 38 минути игра. Така Лудвиг и Валкенхорст донесоха първи медал в историята на Германия от олимпийски турнир по плажен волейбол за жени. Германци спечелиха златото при мъжете на Игрите в Лондон 2012.

На финала германките ще играят срещу победителя от другия полуфинал между Кери Уолш Дженинг и Ейприл Рос (САЩ) и номер 2 в схемата Агата Беднарчук и Барбара Де Фрейташ (Бразилия) по-късно тази нощ.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!