„Трето полувреме“ преди Швейцария - Германия и Шотландия - Унгария

Венецуела спечели дербито на дъното в група "А" в Рио

Отборът на Венецуела записа първа победа на Олимпийските игри в Рио де Жанейро, след като тази нощ се наложи над Китай със 72:68 в дербито на дъното в група „А“ на турнира.

Нестор Колменарес беше най-резултатен за победителите с 16 точки, а Джон Кокс и Хосе Варгас добавиха съответно по 13 и 10 точки за успеха.

Дзянлян Ий се отличи с „дабъл-дабъл“ за китайците – 18 точки и 10 борби, а Ай Люн Гуо добави 17 точки.

Двата отбора си размениха по една четвърт през първото полувреме, след като в началото на срещата баскетболистите на Венецуела контролираха събитията на терена и успяха да си осигурят двуцифрен аванс – 25:13, но през втората четвърт отборът на Китай се активизира.

Азиатците започнаха да топят изоставането си, като 4:08 минути преди почивката резултатът вече бе равен – 29:29, но в оставащото време Венецуела използва по-добре шансовете си и заслужено отново поведе – 38:35.

През второто полувреме играта бе изключително равностойна и интригата се запази буквално до последния съдийски сигнал. След 30 минути игра Китай отново изоставаше само с една точка – 50:51, но в заключителната четвърт азиатците така и не успяха да направят нещо повече и трябваше да се примирят с третата си поредна загуба – 72:68 в полза на Венецуела.

СТАТИСТИКА ОТ ВЕНЕЦУЕЛА - КИТАЙ

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!