Евро 2024: Англия - Словакия 0:0

Рейнджърс се завърна в елита с равен срещу Хамилтън

Глазгоу Рейнджърс сложи край на 4-годишното изгнание по долните дивизии на шотландското първенство, след като завърши наравно 1:1 срещу Хамилтън Академикал на "Айброкс" в мач от първия кръг на Висшата лига. Това е и първият път от 1954-а година насам, в който Хамилтън печели точка срещу именития си съперник.

Мартин Уогхорн вкара през второто полувреме за Рейнджърс, за да изравни резултата след първия гол в мача, реализиран от Али Крофърд. Той се възползва от лошо изчистена топка от защитата на Рейнджърс след половин час игра и вкара необезпокояван за 1:1. Домакините обаче натиснаха и изравниха в 62-та минута чрез Уогхорн, който се разписа прекрасна асистенция на резервата Хари Форестър.

Рейнджърс, 54-кратен шампион на Шотландия, беше изпратен в четвърта дивизия през 2012-а година, когато в клуба беше назначено административно управлнение. Вечният враг на Рейнджърс - Селтик, стартира новия шампионат по-късно днес.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!