Втора поредна загуба за България в Подгорица

Националният отбор на България по баскетбол за жени до 20 години допусна втора загуба в група "В" на европейското първенство дивизия В в Подгорица (Черна гора). Българките, които късно снощи загубиха от Хърватия с 47:76 точки, днес отстъпиха пред Румъния с 56:61 (20:10, 17:20, 10:17, 9:14) точки. Националките водеха почти през целия мач. На почивката те имаха аванс от 37:30, но изиграха слабо второ полувреме и загубиха двубоя.

Борислава Христова беше най-резултатна за България с 21 точки. Ива Георгиева добави 13 точки и 6 борби, а 11 точки и 6 борби записа Теодора Динева. За Румъния Ана Ферариу реализира 15 точки.

Утре България играе срещу Беларус от 18.45 часа.