Нишикори върви напред, Квитова отпадна

Поставеният под номер 5 Кей Нишикори се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън", където ще мери сили с хърватина Марин Чилич. Японецът преодоля третия кръг след трисетова победа срещу руснака Андрей Кузнецов - 7:5, 6:3, 7:5. Двубоят продължи почти 2 часа. Нишикори допусна само 14 непредизвикани грешки в мача, докато противникът му записа 37 такива и това наклони везните в полза на азиатеца, който за втори път в кариерата си след 2014 година достига до четвъртия кръг на турнира от "Големия шлем" в Лондон.

Междувременно мача си от втория кръг спечели 19-годишният германец Александър Зверев. Поставеният под №24 талант прекърши след пет сета руския ветеран Михаил Южни с 6:4, 3:6, 6:0, 4:6, 6:2 след общо 3 часа и 19 минути игра. Битката на Корт №8 не започна днес - при 2:2 сета и три изиграни гейма в решаващата пета част вчера срещата бе прекъсната и се доигра в днешния ден.

За четвъртия кръг пък се класира френският ветеран Никола Маю. Той елиминира в започнал вчера мач сънародника си Пиер-Юг Ербер със 7:6 (5), 6:4, 3:6, 6:3. На 1/8-финалите Маю ще играе с "екзекутора" на Новак Джокович - Сам Куери (САЩ).

При дамите от турнира отпадна двукратната шампионка Петра Квитова. В сблъсък на две левичарки поставената под №10 чехкиня отстъпи с 5:7, 6:7 (5) пред рускинята Екатерина Макарова. Двубоят, който бе от втори кръг, беше прекъсван четири пъти днес заради дъжд, а Макарова показа повече стабилност в ключовите моменти и стигна до успеха. Рускинята, четвъртфиналистка на "Уимбълдън" през 2014 година, пропиля ранен аванс от 3:1, но след това отново проби за 6:5 и затвори първия сет при собствен сервис. Във втората част Макарова навакса изоставане от 0:2 гейма, а в последвалия тайбрек стигна до победата с първата си възможност след неточност на Квитова от форхенд. Чехкинята допусна цели 43 непредизвикани грешки срещу едва 17 на съперничката си, което се оказа решаващо в мача. В третия кръг рускинята ще играе срещу Барбора Стрицова от Чехия.

От турнира отпадна и бившата финалистка Забине Лизицки. Германката преклони глава пред Ярослава Шведова (Казахстан) с 6:7 (2), 1:6 в мач от третия кръг. Драматична победа пък извоюва №28 в схемата Луцие Шафаржова. Чехкинята надделя над словачката Яна Чепелова с 4:6, 6:1, 12:10.