Левски обърна новак в "А" група (видео)

Отборът на Левски постигна втора победа в подготовката това лято. "Сините" надвиха с 3:2 Дунав (Русе) в Правец, въпреки че до 73-ата минута губеха с 0:1. Резервите днес Божидар Краев (73),
Георги Костадинов (75) и Адениджи (80) бяха точни, докато за новаците в "А" група се разписаха Будинов (35) и Димов от дузпа в 88-ата минута. При 0:0 Венцислав Христов пропусна дузпа в 23-ата минута, когато Антонов парира неговия изстрел. Джереми Де Ноойре пък бе изгонен в 69-ата минута за два жълти картона, но на негово място се появи друг играч.

Люпко Петрович направи три промени в сравнение с първата контрола срещу Септември (София), която бе спечелено с 3:1 отново в Правец. На вратата Иван Чворович замени Боян Йоргачевич. Сред полевите футболисти Джереми де Ноойер започна като титуляр за сметка на Георги Костадинов, а Антонио Аниете замени Божидар Краев. Испанският нападател направи повторен дебют за тима, след като се завърна на "Герена" след година отсъствие. Интересното е, че четиримата нови играчи на столичани бяха титуляри - Чворович, Пиргов, Деса и Аниете

Нар пропусна в 9-ата минута, когато излезе сам срещу Антонов, но стреля в аут. Деса отправи хубав,  но слаб изстрел в 12-ата минута, който бе спасен от Антонов. Прохазка с хубав удар от 25 метра стреля затрудни Антонов, а секунди по-късно Деса проби отлично през двама защитници на русенци и бе свален на земята в наказателното поле. Реферът Петър Доровски посочи бялата точка. Венци Христов застана зад топката, но стреля слабо и Антонов изби.

В 35-ата минута Будинов бе точен с глава. Нападателят засече центриране отдясно, като прати топката в горния десен ъгъл на Чворович за 0:1. Венци Христов получи жълт картон в 41-ата минута, тъй като засече центриране на Прохазка с ръка. Такъв получи 120 секунди по-късно и Нар за остро влизане към резервния вратар на Дунав Евгени Александров. Де Ноойер също бе санкциониран за груб фаул в последната минута на първата част.

"Сините" играха доста по-слабо през първата част от мача срещу тима на Николай Митов, което се забеляза и коментира отблизо 600 зрители по трибуните. Шефовете Николай Илиев Андрей Желязков и Станислав Ангелов също наблюдаваха мача и не останаха впечатление от видяното през първите 45 минути.

На почивката в игра се появиха Йоргачевич, Краев, Адениджи, Станислав Иванов, Орачев и Костадинов. Де Ноойер, Костадинов и Нар пробваха да изравнят, докато в 69-ата минута Де Ноойер бе изгонен за втори жълт картон, след като разкара топката след фаул на Станислав Иванов. Холандецът напусна, но на негово място се появи Ивайло Найденов, тъй като такава бе уговорката между двете ръководства.

В 73-ата минута Краев изравни. Той засече с глава центриране на Костадинов отляво, който 120-секунди след това донесе пълен обрат. Бившият халф на Берое също се разписа с глава след центриране от фаул на Мики Орачев. Левият бранител се отчете с хубав пробив пет минути по-късно, който доведе до трети гол. Младежкият национал проби и центрира остро, Станислав Иванов не успя да нанесе удар, но топката попадна в Адениджи, който бе точен с хубав удар.

Две минути преди края Доровски свири дузпа за Дунав, която бе оспорвана от "сините", а Деян Димов реализира за 3:2.

Левски записа втори успех в контролите и отново вкара три гола, Адениджи пак се разписа, младите отново се представиха добре, като този път го сториха най-вече Краев и Орачев. Георги Костадинов пък промени облика на "сините" в центъра на терена след почивката, като се отчете с гол и асистенция за обрата.

Петрович обаче има от какво да бъде недоволен, тъй като в защита се допуснаха доста грешки.  Получилият шанс Де Ноойер сериозно разочарова и можеше да бъде изгонен и по-рано. Аниете показа голямо желание, но има нужда да се сработи с Христов и другите нови в атака. Неслучайно се разбираше най-много с Веселин Минев. Деса има сериозен технически потенциал, като го демонстрира при спечелената дузпа, но без игра в защита няма да е полезен на "сините" и върху това трябва доста да работи.

Тази неделя Левски гостува в Сърбия в третата си проверка. "Сините" гостуват на Радник (Сурдулица), който завърши на осмо място в сръбското първенство, преди да се върнат на лагер в Правец.

ЛЕВСКИ -ДУНАВ 3:2
0:1 Будинов (35)
1:1 Краев (73)
2:1 Костадинов (75)
3:1 Адениджи (80)
3:2 Димов (88)

ЛЕВСКИ: Иван Чворович (46-Боян Йоргачевич), Сърджан Лукин, Сашо Александров (46-Георги Костадинов), Димитър Пиргов, Веселин Минев (46-Мики Орачев), Джереми Де Ноойер, Роман Прохазка, Хеан Деса (46-Божидар Краев), Антонио Аниете (46-Станислав Иванов), Франсис Нар (86-Илия Димитров), Венцислав Христов (46-Бабатунде Адениджи)

ДУНАВ: Станислав Антонов, Марио Петков, Антон Огнянов, Михаил Милчев, Дарко Стоянов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Спас Георгиев, Васил Шопов, Мирослав Будинов, Ангел Здравчев
(Резерви:Александров, Луков, Колев, Ненов, Костадинов, Иванов, Митев, Читаков, Кременлиев)