Бразилия с чиста победа над Аржентина (ВИДЕО + СНИМКИ)

Националния волейболен отбор на Бразилия записа втора поредна победа в тазгодишната Световна лига. Волейболистите на "Селесао" биха категорично Аржентина с 3:0 (25:21, 25:13, 26:24) във втория си мач от турнира в Група В, игран снощи пред над 5500 зрители в зала "Кариока Арена 1" в Рио де Жанейро.

Така бразилците имат 2 победи от 2 мача и 6 точки, с колкото са и САЩ, които пък късно снощи надиграха Иран с 3:1 гейма. "Гаучосите" и "персите" продължават да са без победа и без спечелена точка до момента. В последните срещи от Група В Бразилия играе срещу САЩ в директен сблъсък за първото място, а Аржентина излиза срещу Иран. Срещите са тази нощ (19 юни) съответно от 04,10 и 02,30 часа българско време.

Първият гейм на срещата бе равностоен, но в края домакините успяха да го вземат с 25:21 след по-добра игра на блокада. Втората част мина изцяло под диктовката на "Селесао" и силните изяви на Рикардо Лукарели и Лукаш Сааткамп - разгромно 25:13 и 2:0. Аржентинците опитаха да реагират в третия гейм, но все пак Бразилия го измъкна трудно с 26:24, с което спечели и мача с 3:0.

Над всички за бразилския тим бе Рикардо Лукарели със страхотните 19 точки (1 блок, 2 аса, 59% ефективност в атака и 23% перфектно посрещане) за победата. За "гаучосите" Кристиан Поглажен завърши с едва 9 точки.

БРАЗИЛИЯ - АРЖЕНТИНА 3:0 (25:21, 25:13, 26:24)

БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде 1, Уолъс Де Соуса 8, Дъглас Соуса 9, Рикардо Лукарели 19, Лукаш Сааткамп 8, Исак Сантош 8 - Серджо Сантош-либеро (Уилям Аржона, Евандро Гера, Луис Фелипе Фонтелеш, Тиаго Брендъл-либеро)
Старши-треньор: Бернардо Резенде
АРЖЕНТИНА: Лучано Де Чеко 1, Бруно Лима 5, Кристиан Поглажен 9, Николас Бруно 1, Мартин Рамос 3, Себастиан Соле 7 - Алексис Гонсалес-либеро (Николас Уриарте, Езекиел Паласиос 1, Факундо Имхоф, Франки Мартинес, Пабло Крер 6, Родриго Кирога 2, Факундо Сантучи-либеро)
Старши-треньор: Хулио Веласко.