Левски се измъкна на косъм в Плевен

Левски 2014 се измъкна на косъм от ново поражение като гост на Спартак (Плевен). След като загубиха първата си визита в зала "Балканстрой" по-рано през сезона, сега "сините" взеха реванш за това поражение и спечелиха трудно с 82:78, записвайки девета победа в НБЛ. Столичани имат и тринадесет поражения на сметката си, като заемат седмото място във временното подреждане. Плевенчани от своя страна са с баланс 10-12 и се намират една позиция по-нагоре.

Възпитаниците на Мануел Марков трепериха до последно, след като в един момент от двубоя водеха с цели 12 точки разлика, но Спартак се върна в мача и всичко се реши в заключителните минути.

Домакините очаквано започнаха по-добре и след вихрено начало на Урош Величкович поведоха с осем точки - 4:12 в средата на първата част. В оставащите пет минути Левски 2014 се съвзе от първончалния шок и отговори със силни минути, за да поведе на два пъти с точка, но все пак Спартак бе напред с 16:17 след една четвърт.

Първите минути на втората част бяха изключително равностойни, като съперниците изравняваха резултата общо пет пъти, преди все пак гостуващия тим да поведе с 35:30 и да задържи тази позиция до края на полувремето, когато бе напред с 39:34.

Силните минути за столичния тим предстояха през третата част, когато авансът на Левски 2014 достигна 12 точки - 58:46 три минути преди нейния край. В тези 180 секунди до края Спартак успя да стопи за момент пасива си наполовина, но след 30 минути пак изоставаше, а Левски водеше с 66:57.

Плевенчани постепенно настигнаха своя опонент и на няколко пъти изравниха, а след това последва същинска гонитба и няколко смени на водачеството. Франсис даде надежда на Спартак с кош за 74:75, но Хаджирусев отговори с тройка за 77:75, след която гостуващия отбор не даде шанс на домакините за обрат и триумфираха с 82:78.

Евгени Хаджирусев бе над всички за Левски 2014 с 20 точки, 5 борби, 4 асистенции и 3 отнети топки. Капитанът Алекс Симеонов вкара 15 точки, а Деян Карамфилов и Крум Дойчинов бяха другите двама с двуцифрени точкови показатели - 12 и 10 точки.

За Спартак Милован Савич постигна нов "дабъл-дабъл" - 21 точки и 13 борби. Урош Величкович вкара 17 точки, овладя 6 отскочили топки и направи 5 асистенции, а Александър Груев добави 17 точки.