Троен възел на върха в Суперлигата

Волейболното първенство от години не е било толкова интересно, а с наближаването на плейофите идват и мачовете на истината. Предстои най-добрите през сезона да определят кой ще влезе в по-добра позиция в решителните битки за титлата.

В момента първите четири отбора в класирането - Нефтохимик, Монтана, Добруджа и Пирин, имат равен баланс победи и загуби, а всеки от челната тройка е с реални шансове за първото място.

В най-добра позиция е Нефтохимик. Тимът единствен държи своята съдба в ръцете си, което няма как да не носи спокойствие и увереност. При победа с 3:0 или 3:1 в дербито на кръга срещу Добруджа играчите на Петър Дочев ще си гарантират лидерската позиция в редовния сезон с оглед лекото домакинство на Миньор в последния кръг. От друга страна, успех за домакините ще ги качи пред бургазлии в класирането. Добруджа обаче има тежко гостуване на Пирин в последния кръг.

Категорично с най-лека програма е Монтана. Отборът посреща Тетевен днес и ако не се случи чудо, ще гостува на ЦСКА в последния кръг в мач, който може да донесе на тима първото място. Това обаче зависи от развитието на мача Добруджа - Нефтохимик утре. Шансовете на четвъртия Пирин за върха изглеждат по-скоро теоретични, освен това тимът от Разлог има да играе с Арда и Добруджа.

Така Суперлигата чака разплитането на троен възел. А тепърва предстоят плейофите, т.е. най-интересната част от шампионата.