Молде победи Севиля за престиж, но шампионът продължава напред (видео)

Отборът на Молде постигна победа за престиж в реванша със Севиля от 1/16-финала в Лига Европа. Норвежкият тим се наложи с 1:0 на свой терен, но в първия мач бе загубил с 0:3 и така настоящият носител на трофея ще играе в следващата фаза на турнира.

Севилци първи можеха да открият резултата в 38-ата минута, когато удар на Евер Банега се отби от напречната греда. В 43-ата минута обаче Молде взе преднина, след като топката бе центрирана отдясно и стигна до Хестад на точката на дузпата, където той успя да се обърне и да отбележи за 1:0.

До края гостите имаха своите шансове да се спасят от поражението, но нападателите на тима направиха няколко пропуска пред вратата на съперника. Поражението обаче по никакъв начин не бе фатално за испанците, които вече чакат жребия за следващата фаза.

МОЛДЕ - СЕВИЛЯ 1:0 (първи мач 0:3)
1:0 Хестад (43)

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!