ЕВРО 2024: Словения 0:1 Дания /Почивка/

Сигал Прищина с трета поредна победа във втората фаза на Балканската лига

Шампионът на Балканската лига Сигал Прищина (Косово), където играе Станимир Маринов, победи в оспорван мач гостуващия Пея (Косово) с 85:84 (27:18, 14:20, 24:19, 20:27) точки в среща от група "Д" на втората фаза на турнира. Маринов беше титуляр и с 5 точки за 7 минути. Сигал Прищина е лидер в групата с три победи от три мача. Френският тим Елан Шалон загуби като гост на Остенде (Белгия) с 80:91 (26:23, 15:19, 20:23, 19:26) точки във втората среща от осминафиналите в турнира за Купата на ФИБА-Европа. Резултатът в серията е 1:1 победи. Играе се до два успеха от три мача. Третия двубой е на 2 март във Франция. Българинът с френски паспорт Илиан Евтимов завърши с 2 точки и 1 отнета топка за 10 минути като резерва.