Турнир на талантите U14: Зона Бургас - Зона Варна 3:0

Христо Николов с 12 точки и 6 борби при победа на Стал в Полша

Отборът на Стал Остров победи гостуващия Старт Люблин с 85:79 (18:20, 21:14, 23:23, 23:22) точки в среща от 16-ия кръг на мъжкото баскетболно първенство на Полша. Българският национал Христо Николов игра 35 минути като титуляр за домакините и се отчете с 12 точки, 6 борби и 2 асистенции. Стал Остров се изкачи на осмо място във временното класиране с осем победи и осем загуби.

Елан Шалон, където играе Илиан Евтимов, загуби като домакин от Нантер с 94:100 (20:20, 25:30, 26:27, 23:23) точки в среща от 17-ия кръг на френското първенство. Българинът с френски паспорт Евтимов се отличи с 8 точки, 3 борби и 2 асистенции за 28 минути като титуляр. Шалон заема седмо място в подреждането с десет победи и седем загуби.