Волейболистките на ЦСКА разгромиха Спартак с 3:0 във Варна

Волейболистките на ЦСКА (София) победиха като гост Спартак (Варна) с 3:0 (25:18, 25:11, 25:10) в мач от осмия кръг на НВЛ-жени "Демакс+", който се игра в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

Така Червените записаха пета победа в шампионата, като с две загуби и 15 точки заемат трето място във временното класиране. Представителките на Варна пък отбелязаха седма загуба, като с една спечелена точка заемат последното девето място в таблицата.

Въпреки че бяха гости армейките се радваха на подкрепа, като около петдесет фенове на ЦСКА от морския край дойдоха в залата да ги подкрепят. А двете местни момчета Гюро и Берко, които са ивестни като "варненските талисманчета" на националите не пропуснаха да ги уважат, като им подариха по една роза преди срещата.

Представителките на Спартак отбелязаха вихърно начало, като изненадаха ЦСКА и поведоха с 5:1 в началото на първата част. Варненки продължиха да диктуват развоя до средата на гейма, когато столичанки показаха класата си и изравниха резултата. В последствие Червените наложиха волята си и спечелиха гейма.

В следващите две части волейболистките на ЦСКА напълно доминираха, правеха голяма разлика и затвориха мача с чиста победа.