Миши спаси Марсилия в последната минута

Отборът на Олимпик Марсилия се измъкна от загуба при визитата си на Тулуза в мач от седмия кръг на Лига 1 в последната минута. Домакините водеха с 1:0 до самия край на двубоя след гол на Мартин Брайтвайте, който се възползва от едно разбъркване в наказателното поле на ОМ. В 90-ата минута обаче резервата Миши Батшуай спаси тима си от загуба, след като успя да се пребори със защитник след пас на Абделазиз Барада и прати топката в мрежата с мощен шут.

Двубоят завърши с три червен картона - два за домакините и един за Марсилия. Бенжамен Менди бе изгонен по-малко от минута след като се появи в игра заради грубо нарушение срещу Жан-Даниел Акпа-Акпро, а след това последователно от Тулуза бяха изгонени Франсоа Мубанж и Стив Яго. По този начин Марсилия събра осем точки от началото на шампионата и в момента заема 11-о място в подреждането. Тулуза има една по-малко на 14-а позиция.