Дюти Чанд се завръща към състезанията

Спринтьорката Дюти Чанд, чието наказание да не може да се състезава с жени заради "хиперандрогенизъм" беше отменено от Спортния арбитражен съд (КАС) през юли, ще участва на атлетическо състезание в Колката (Индия) утре.

През юли индийската спринтьорка спечели обжалването срещу Международната асоциация на атлетическите федерации (ИААФ) в КАС и получи разрешение да се състезава на местни и международни състезания. КАС също така поиска световнта атлетическа централа да представи неоспорими доказателства, че атлетките с "хиперандрогенизъм" извличат предимство пред останалите състезателки. Ако такива доказателства не бъдат представени, правилото на ИААФ ще отпадне.

19-годишната Чанд, която спечели златните отличия на 100 и 200 метра на националния шампионат на Индия преди две години, пропусна последното първенство в Делхи заради наказание.