ЕВРО 2024: Швейцария 1:0 Германия

България допусна пълен обрат до 1:3 обрат срещу Китай! Ще играе за 7-ото място на СП

Женският национален отбор на България до 23 години ще играе за 7-ото място на Световното първенство в Турция. Това стана ясно, след като българските волейболистки отстъпиха с 1:3 (25:22, 21:25, 20:25, 19:25) на Китай в залата в Анкара.

Селекционерът на България Атанас Лазаров започна със следния стартов състав: Петя Баракова - Силвана Чаушева, Мира Тодорова - Мария Данчева, Гергана Димитрова - Мирослава Паскова, Жана Тодорова (либеро).

Отборът на България стартира мощно, като благодарение на по-силния си сервис (5 аса за първия гейм) направи сериозна преднина, която поддържаше, за да поведе с 1:0 след 25:22. Силно се представи Силвана Чаушева, която изстреля 8 точки (2 аса) само през първата част!

Във втория гейм китайските волейболистки заиграха по-организирано на блокада, което затрудни българските състезателки. Изравняването даде допълнителен импулс у състезателките на шампиона от първото издание на Световното първенство в тази възрастова група и те спечелиха и следващите два гейма, за да приключат срещата с 3:1.

След доброто начало на българските волейболистки на сервис, китайките обърнаха развоя и по този показател и завършиха с 10 аса срещу 9. На блок азиатките направиха 6 точки срещу 5.

Топреализатор в двубоя бе Силвана Чаушева с 20 точки (1 блокада, 3 аса), а Мира Тодорова добави 16 (1 блокада, 1 ас). За Китай Фанг Дюан записа 16 (2 аса).

Така Китай ще спори за петото място с тима на Италия, а България ще има за съперник Тайланд по пътя към седмата позиция.

По-рано през деня Италия се наложи трудно с 3:0 (25:23, 27:25, 28:26) над Тайланд след 23 точки от Ана Николети (2 блокади, 2 аса).