Ямбол остави Спартак на дъното

Ямбол остави Спартак (Плевен) на дъното на класирането в НБЛ, след като триумфира у дома в зала „Диана” с 85:78 и записа втората си поредна и общо трета победа през този сезон. Така играчите на Юли Радионов имат 3 победи и 5 поражения, докато плевенчани инкасираха осмото си поражение през новата кампания.

Ямболии изнесоха отлично първо полувреме и за радост на феновете по трибуните имаха добра преднина на почивката – 48:38. Спартак обаче показа тотално различно лице през третата четвърт и успя да навакса изоставането си, изравнявайки резултата до 62:62 след 30 минути.

Гостите дори поведоха за кратко в началото на последната част – 62:63, но Ямбол постепенно се откъсна напред и затвори срещата в своя полза след в тази част, за да се стигне до крайното 85:78.

Тони Бърнас вкара 24 точки и овладя 13 борби, Карън Джонсън реализира 16 точки, а Тайлър Лейзър и Стоян Петков добавиха съответно 13 и 12.

Михаил Танев вкара най-много за Спартак - 20 точки, докато Веселин Георгиев остана с 13.