Берое смачка Черноморец край морето

Берое се поздрави с победа при гостуването си на Черноморец в Бургас, надигравайки катоегорично „акулите” със 101:69 . Така възпитаниците на треньора Любомир Минчев записаха четвърти успех от началото на сезона в НБЛ, като имат на сметката си и толкова загуби. Бургазлии от своя страна имат скромната една победа и цели седем поражения.

Заралии започнаха силно и бързо взеха лидерството, като след само шест минути игра вече водеха с 19:9, а до края на първата част разликата в тяхна полза нарасна до 13 точки – 27:14. Гостите контролираха мача и останаха начело през цялата втора четвърт, като преднината им остана двуцифрена до почивката, когато водеха с 50:37, благодарение на отличните до момента Мартин Раднев и Венцислав Петков.

След подновяването на играта Берое сложи точка на спора и със здрава защита ограничи Черноморец до 12 точки в третата част, а от своя страна наниза 22, за да се стигне до 23 точки аванс в тяхна полза – 72:49. В заключителните 10 минути старозагорци не се спряха и така се стигна до крайното 101:69.

Цялата стартова петица на Берое вкара поне по 13 точки, като най-резултатни бяха Мич Картър и Майк Блек с по 17. Диуейн Джаксън остана с 16 точки, 14 борби и 6 асистенции, а Венцислав Петков и Мартин Раднев вкараха по 13 точки.

Илия Милутинович и Деян Биелич се отчетоха с по 12 за бургаския тим.