Евро 2024: Украйна - Белгия 0:0

Резервата Сисе нанесе първа загуба на Челси и ги спря за рекорд (видео)

Резервата Папис Демба Сисе нанесе първа загуба на Челси в английската Висша лига, след като се появи на терена в 53-ата минута и до края на мача отбеляза два гола за победата с 2:1 на "свраките" над отбора на Жозе Моуриньо. Тъмнокожият таран се разписа в 57-ата и 78-ата минути, давайки по този начин солиден аванс на домакините. В края на мача Дидие Дрогба намали изоставането на Челси, а гостите играха в последните десетина минути с човек повече на терена, след като Стивън Тейлър бе изгонен, но въпреки това не успяха да стигнат до нещо повече от загуба. Поражението е първо за "сините" от Лондон от началото на сезона след 11 победи и 3 ремита. Това не позволи на отбора на Жозе Моуриньо да запише и рекорд в историята на клуба - 24 поредни мача без загуба в английската Висша лига.

Гостите определено имат за какво да съжаляват след края на този мач, след като бяха много по-активният отбор на терена през почти цялото време, но направиха редица пропуски пред вратата първо на Роб Елиът през първата част, а след това и на заместника му Джак Алнуик. Техните многобройни пропуски обаче в крайна сметка бяха нахазани от опонента им, който за пореден път затвърди репутацията си на неудобен за Челси противник.

След редица пропуски от страна на Челси през пъровото полувреме, Сисе откри резултата само четири минути след появата си в игра. Нападателят се озова почти на празна врата след центриране на Муса Сисоко и неуспешен опит за изчистване от страна на Гари Кейхил, за да даде аванс на "свраките" срещу тима на Жозе Моуриньо.

Попадението доведе до натиск от страна на Челси, но без особен резултат. За сметка на това при една от редките контраатаки на домакините, те успяха да удвоят своята преднина. Отново Сисе в 79-ата минута завърши отлична контраатака на своя отбор, за да направи резултата 2:0 за домакините.

Седем минути преди края Дидие Дрогба намали изоставането на своя тим с глава след центриране на Сеск Фабрегас от пряк свободен удар. Той се възползва от неразчетено излизане на Джак Алнуик и заби с глава топката в мрежата му. Това доведе до мощен финален натиск за отбора на Жозе Моуриньо, но в минутите до края на срещата младият Алнуик се реваншира за грешката си, като спаси удари на Дрогба от непосредствена близост и на Филипе Луиш отдалеч, които носеха сериозна опасност за неговата врата.

СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!

МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!

ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!