Грийн Бей удариха джакпота в неделното теглене на НФЛ

Грийн Бей удариха джакпота в неделната програма на Националната Футболна Лотария. „Опаковчиците” победиха лидера в АФК Ню Инглънд с 26:21 и застигнаха на върха в НФК Аризона. Арън Роджърс (24 от 38 за 368 ярда) метна два тъчдауна паса, Грийн Бей изпълниха един пънт за цял мач, но положиха нечовешки усилия за да не покрият зададения от букитата сбор точки (57). И успяха. Мейсън Кросби вкара четири фийлдгола в „червената зона”, пропусна от 40 ярда, а на помощ дойде и кикърът на гостите Стивън Гостковски, изпортил шут от 47 ярда. За „патриотите” Том Брейди раздаде пасове за 245 ярда, включително два тъчдауна, но играта по земя донесе едва 84 ярда и за втора поредна седмица нямаше нищо общо с епичното представяне в Индианаполис.

От грешката на Ню Инглънд се възползваха Денвър. Четвъртата поредна победа срещу водените от Анди Рийд Канзас Сити дойде след пет фийлдгола на дебютанта Конър Барт и 168 ярда на Си Джей Андерсън. Пейтън Менинг подаде два тъчдауна и след 29:16 Денвър се укрепиха първи в АФК Запад.

Аризона оцеля на косъм начело на НФК Запад след най-безличното си представяне от началото на сезона. Защитата на „чинките” допусна безпрецедентните 500 ярда при гостуването на Атланта при загубата с 18:29. Хулио Джоунс (10 овладени паса за 189 ярда и тъчдаун) и Хари Дъглас (9 овладени паса за 116 ярда) разкриха гостите, които рано се лишиха от Тайрън Матьо (б.а. – контузия на палеца).

Голямото обиране на пари в неделя дойде в могъщата АФК Север, където само един отбор спечели. И то на косъм! Водачите Синсинати бетонираха статута си на царе на гостуванията и след 14:13 в Тампа Бей направиха огромна крачка към плейофите. В същото време Питсбърг поеха пет тъчдауна от Дрю Брийс при 32:35 у дома срещу Ню Орлийнз, Балтимор допуснаха 21 точки в последната част за 33:34 като домакини на Сан Диего, а първият тъчдаун на Джони Манзел не спаси Кливлънд от загуба с 10:26 срещу Бъфало.

Големият си удар букитата обаче нанесоха в Джаксънвил. Най-играният мач в Щатите бе Джаксънвил – НЙ Джайънтс: победа с три точки в полза на гостите. „Гигантите” поведоха в 21:0 в средата на първата четвърт, но допуснаха два тъчдауна след овладян фъмбъл (б.а. – единственият друг подобен случай в техен мач е с давност отпреди 50 години!!!) и след 43-ярдов фийлдгол на Джош Скоуби 28 секунди преди края отстъпиха 24:25.