Дунав обърна Славия от 0:2 до 3:2!

Мъжкият отбор на Дунав (Русе) надигра като домакин Славия (София) след страхотна петгеймова битка с 3:2 (23:25, 16:25, 26:24, 25:13, 15:10) в мач от 7-ия кръг на Висшата лига.

Волейболистите на домакините, водени от трньора Борис Василев направиха невероятен обрат в мача, като надделяха над съперника след като изоставаха с 0:2 гейма, но обърнаха развоя на срещата до победа с 3:2!

Така русенци отбелязаха трети успех в шампионата на втората ни група, като с три загуби и 7 точки се намират на седмо място във временното класиране. За тима на Славия поражението пък е трето, като с четири победи и 13 точки се намира на трето място в таблицата.

Домакините стартираха силно в мача, като поведоха и взеха аванс. Те обаче не можаха да го задържат, като Белите обърнаха резултата и спечелиха гейма. Това повлия негативно на русенци и във втората част те отбелязаха още по-голям спад, за да отстъпят и в него, като Славия поведе с 2:0 гейма.

Възходът на Дунав се прояви в третата част, когато гостите поведоха с 23:19 и помислиха, че вече са спечелили мача. Именно в този момент домакините показаха, че не се предават, направиха истински щурм и надделяха с 26:24. От там насетне русенци добиха нужната самоувереност, натиснаха столичани и се върнаха в играта със спечелване на четвъртата част.  В тайбрека домакините не дадоха повече аванс на съперника, като изковаха крайната победа.