Украйна надигра Русия и спечели Евро 2014

Украйна разби Русия с 7:5 и спечели 4-то Европейско първенство по футзал за глухи в "Арена Армеец". Интрига имаше само през първото полувреме. Украинците поведоха в 7-ата минута, чрез Олександар Кара, но само 3 минути по-късно неговият съотборник Волдимир Волчук си отбеляза автогол. Това събуди играчите на „сборная“ и чрез Александър Павлюкович успяха да се оттеглят на почивката с гол преднина.

След подновяването на играта Украйна доминираше и само в рамките на 4 минути реши изхода на двубоя вкарвайки 3 гола, чрез Сенко, Рий и Белусов. Последваха нови 3 попадения – Верещак от дузпа и отново на два пъти Кара, при което вече преднината на Украйна бе убийствена – 7:2. В заключителните 2 минути руснаците успяха да върнат 3 гола, за да направят загубата почетна .

В спора за бронзовите медали Холандия надигра Турция с 6:4 след продължения.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!