Евро 2024: Полша - Нидерландия 1:0

Чепаринов и Стефатнова с ремита в третия кръг в Катар

Българите Иван Чепаринов и Антоанета Стефатнова постигнаха ремита в партиите си от третия кръг на силния турнир по шахмат в Доха (Катар) с награден фонд 110 хиляди долара. Гросмайстор Чепаринов с черните фигури завърши реми на 150-ия ход срещу поляка Ян-Кжищоф Дуда и заема 34-ото място във временното класиране с 2,0 точки.

Гросмайстор Стефанова също стигна до реми с черните срещу руснака Ернестс Харус след 62 хода. Тя е 122-а във временното подреждане с актив от 1,0 точка. Холандецът Аниш Гири е лидер с 3,0 точки. Той има най-добри допълнителни показатели от четиримата шахматисти с пълен актив. В надпреварата участват 154 играчи, като новият шампион ще бъде определен на 4 декември след изиграването на девет кръга по швейцарската система. Победителят ще заработи 25 хиляди долара от наградния фонд.