Бой и арести преди дербито във Варна - на живо преди сблъсъка между Черно море и ЦСКА - София с Никола Дърпатов

„Язовец” изтри ЛаДейниън Томлинсън от рекордите на NCAA

Рънингбекът на Уисконсин Мелвин Гордън счупи 15-годишният рекорд на ЛаДейниън Томлинсън за пробягани ярдове в мач от първенството на NCAA. Четвъртокурсникът завърши с 408 и отбеляза четири тъчдауна при победата на „язовците” с 59:24 срещу Небраска. При това Гордън имаше само 25 опита и дори не се появи на терена в последната четвърт! Досегашният рекорд бе 406 ярда и Томлинсън го постави през 1999 г. с екипа на Тексас крисчън срещу Тексас-Ел Пасо.

Мисисипи сетйт сдадоха първото място в класацията на Асошиейтед прес, а Дак Прескот зачеркна кандидатурата си за трофея „Хасмън” при гостуването на Алабама. „Булдозите” отстъпиха с 20:25, като резултатът крие истинската разлика в класите. Мисисипи стейт губеха в един период с 16 точки, а Прескот метна три интерсепшъна за първото поражение на тима през сезона. Проблемът за „булдозите” се задълбочи по-късно вечерта, когато Оубърн, Тексас A&M и Луизиана стетй вкупом загубиха мачовете си и кандидатурата на Мисисипи стейт за участие в плейофите олекна сериозно.

Флорида стейт се върнаха на върха в подреждането на Асошиейтед прес след задължителната драматична победа. Шампионите на NCAA спечелиха с 30:26 гостуването на Маями и удължиха на 26 серията си от последователни победи.  При това „семинолите” поведоха само веднъж – 4:07 мин. преди края след 26-ярдовия тъчдаун рейд на Делвин Кук. Флорида стейт вече спечели титлата в Атлантическата дивизия на конференция Атлантик коуст, на финала на която на 6 декември ще чака Джорджия тех или Дюк.